piątek, 11 października 2013

cadillac allanté - 'the new spirit of cadillac'

Allanté to 2-drzwiowy, 2-osobowy "luxury roadster" produkowały w latach 1987-1993. W tej siedmioletniej produkcji powstało zaledwie 21 tys. kopii tego modelu.

Pierwotnie został stworzony pod nazwą "Callisto". Zaprojektowano i wyprodukowano go, co ciekawe, w Turynie we Włoszech przez firmę Pininfarina.


Allanté był interesującym połączeniem włosko-amerykańskim. Pod modnym i stylowym nadwoziem we włoskim stylu, znajdował się prawdziwie amerykański V8 z automatyczną skrzynią biegów i całą resztą mechanicznych dodatków. Reprezentował wszystko to co najlepsze we Włoszech i USA. Cały międzykontynetalny proces tworzenia Cadillaca Allanté nazwany został "Allanté Air Bridge". Allanté zbudowany został na skróconej ramie Cadillaca Eldorado.

Allanté był popularny w Hollywood. Sylwester Stallone prowadził Allanté w Tango i Cash, z kolei Joe Pesci jeździł nim w Zabójczej Broni. Również Larry Hagman używał Allanté w serialu Dallas.Amerykańscy użytkownicy Allanté twierdzą, że jest to najlepsze auto wyprodukowane przez Cadillaka - najbardziej komfortowy sportowy samochód w historii, z wystarczającą ilością miejsca (dla dwóch osób ofc).
To jest najbardziej zaawansowany samochód swoich czasów ;) Jego następcą jest Cadillac XLR.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...