niedziela, 9 lutego 2014

ośmio-kołowy cadillac eldorado '77

W Australii na aukcję trafił ośmiokołowy Cadillac Eldorado z 1977 roku. Teraz pojawia się pytanie dlaczego ośmiokołowy? Coż, faktycznie ciekawy model. Do Australii trafił w 1980 r. w standardowej wersji. Został ściągnięty przez fana amerykańskiej motoryzacji, który od razu zaczął go modyfikować na ośmikołowiec. Powstał przy zastosowaniu osi tandemowych z Holden One Tonner (kabina nadwozia stosowana w półciężarówkach). Jest napędzany na przód (wszystkie cztery koła). Kierownice przemontowano na prawą stronę. 

(źródło: blog.hemmings.com)

Żeby pokryć podwozie, w rozciągniętym nadwoziu zastosowano giętki metal zamiast włokna szklane.
Ten Cadillac wyróżnia się również pod innym względem - przed pokrywą bagażnika znajduje się dwuosobowe jacuzzi, a dodatkowo w pustej przestrzeni między chłodnicą a silnikiem znajduje się wysuwany grill ;)
Modyfikacji dopełniają: telewizor w desce rozdzielczej, kamery CCTV zamontowane w prawym przednim błotniku, whisky bar w bagażniku, oświetlenie stroboskopowe i sześć rur wydechowych.

Cadillac odkąd pojawił się w Australii cały czas jest na teksańskich blachach, z tego względu, że cała jego przebudowa nie byłaby zgodna z przepisami prawa Australijskiego.

Jak dla mnie gdyby nie te osiem kół Cadillac mogłby być idealnym dream-car'em ;)

Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem wiecej informacji znajdziecie tutaj
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...