środa, 29 października 2014

Cadillac Elmiraj Concept

Cadillac Elmiraj. Elmiraj - mi osobiście nazwa kojarzy się dość egzotycznie, bo z Dubajem. Elmiraj-Dubaj. Czy faktycznie ma z Dubajem coś wspólnego? Jak się okazuje - nie. Ale jest związane z miejscem, które było inspiracją do nazwy - El-Mirage - wyschnięte koryto jeziora na pustyni Mojave, gdzie zazwyczaj przeprowadzane są testy prędkości lub stacjonują ekipy filmowe z Hollywood.    

Elmiraj został zaprezentowany pierwszy raz 15 sierpnia 2013 r. na Pebble Beach Concours d'Elegance - jako dwu-drzwiowe, 4-osobowe coupe. 
Jak zapewnia nas producent na oficjalnej stronie Cadillac'a - Elmiraj odkrywa nową wizję prowadzenia. Inżynierowie Elmiraja przedstawiają swoją najnowszą wizję - nowy obraz czystej przyjemności, czyli luksusu. Elmiraj łączy idealnie wyrzeźbiony i opływowy design z lekką architekturą pojazdu, co tworzy nowy rodzaj coupe i proponuje nowy wymiar filozofii Art & Science marki Cadillac. 
Koncept Cadillaka jest "absolutnie wspaniały w kształcie" i celowo został pomalowany na kolor Indian Blue. 

Nowoczesność Elmiraja polega na klasycznej formie dwu-drzwiowego wielkiego coupe**. Elmiraj zapewnia wygląd wewnętrzny na bardzo wysokim poziomie - projektanci Cadillac Studio mają ogromne wyobrażenie na temat luksusu co przekłada się na wygląd samochodów. Samochód charakteryzuje się przestronnością i podwyższonym stanem. Elmiraj pokazuje filozofię Cadillaka w dość prowokacyjny sposób dzięki nowoczesnemu wzornictwu, ale również i parametrami technicznymi - Elmiraj ma napęd na tylne koła, 4.5-litrowy silnik V8 Turbo dostarczający moc około 500 HP. Silnik stworzony na bazie technologii Twin Turbo V6 Cadillac w rozszerzeniu do klasycznej formy silnika V8 High Performance. Koła na oponach Michelin 265/35 z heroicznymi 22x9-calowymi aluminiowymi felgami. 

Według różnych źródeł Cadillac Elmiraj ma konkurować z europejskimi modelami takimi jak Audi A8, BMW serii 7 i Mercedes-Benz klasy S.

Elmiraj przypomina równie jeden z najpiękniejszych coupe Cadillaka w historii - Eldorado Fleetwood z 1967 r. I nie jest to przypadek, ponieważ konstruktorzy Elmiraja byli pod wpływem modelu Eldorado '67 i faktu, że Eldorado w tamtych czasach również stanowiło wyraźny kontrast w motoryzacji, a przede wszystkim nowy kierunek.


 (zdjęcia pochodzą ze strony www.cadillac.com)

_________________________________________
** każdy maniak amerykańskiej motoryzacji zna z autopsji, że amerykańskie coupe jest wielkości europejskiego sedana ;)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...