sobota, 28 czerwca 2014

corvette powerboat

To jest coś dla fanów Chevroleta Corvette. Raczej fanów z milionami dolarów na koncie, którzy nie wiedzą co zrobić z kwotą 1,7 mln $. Corvette MTI ZR48 2012 jest dokładnie tym czego szukają. Znajdująca się w Tennessee (tak, tam gdzie produkują najlepsza whiskey), firma zajmująca się budową łodzi Marine Technology Incorporated, wraz z producentem motorówek Pier57, stworzyła model, z mocą prawie 2.700 HP (cóż za bestia!), która porusza się z prędkością 180 mph. I to wszystko siedząc sobie wygodnie za sterami. MTI ZR48 posiada dwa turbodoładowane silniki Mercury Marine V8 (zamiast LS9 Vette) umocowane w kadłubie z węgla szklanego. Cała łódź jest całkowicie inspirowana Chevroletem Corvette od kadłuba aż po wnętrze.

to zdjęcie kojarzy mi się ze sceną z serialu MIAMI VICE ;)


Kokpit ZR48 jest jedyny w swoim rodzaju - niestandardowa deska rozdzielcza z ogromem funkcji, kierownicę zapożyczoną z modelu Corvette ZR1 i tzw shifter. Wnętrze jest poryte skórą i zamszem. Zamontowano również specjalny system nagłośnienia.

Wygląd zewnętrzny łodzi odzwierciedla wygląd modelu Corvette ZR1 - reflektory, tylne światła, otwory wentylacyjne silnika, emblematy. Wszystkie znaki rozpoznawcze General Motors zostały użyte do wykonania łodzi.


Łódź jest o bardzo nietypowych rozmiarach, dlatego transport odbywa się na specjalnie stworzonej przyczepie ciągniętej przez wielką ciężarówkę. 

Jeśli jesteście zainteresowani kupnem - firma Pier57 zaprasza do Tennessee na "jazdę" próbną ;)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...