czwartek, 3 lipca 2014

what a devil! dodge challenger SRT hellcat


Czy wiecie jak brzmi 707 koni pod maską? To jest właśnie odpowiedź na to pytanie - Dodge Challenger SRT Hellcat. 

Chrysler LLC twierdzi, że to najbardziej ekstremalny debiut na 2015 rok - komentatorzy prześcigają się w opiniach - "Najmocniejszy Challenger", "Najpotężniejszy V8 Dodge'a", "Najmocniejszy muscle car, ever"! Czyli, naj naj naj.

Challenger SRT Hellcat to w tej chwili najpotężniejszy muscle car, który opuścił fabrykę. Jak trafi na rynek, to zmiecie konkurencję. Jest na pewno mocniejszy niż Lamborghini Aventador LP700-4. Mimo, że jest to "normalny" i codzienny samochód, to jednak ma wyścigowy potencjał. 

Co to znaczy? To znaczy, że ten Dodge Challenger jest napędzany silnikiem V8 HEMI Hellcat o pojemności 6,2 litrów, co daje mu moc 707 HP! Wcześniej planowano, że nowy Challenger będzie miał ok. 600 HP lub ciut więcej. Nikt nie spodziewał się takiej mocy.

Interesujące jest to, że nowy Challenger SRT 2015 ma dwa piloty, co zdarza się pierwszy raz w historii Chrysler Group LLC. Piloty są w dwóch kolorach, czerwonym i czarnym. Czerwony - jest jedynym kluczem, który może odblokować pełną moc i moment obrotowy, natomiast czarny - ogranicza kierowcę do zmniejszenia mocy do 500 HP.   

Nowy Challenger został ponownie przeprojektowany i przebudowany. Zastosowano wiele nowych technologi wewnątrz i na zewnątrz, co zwiększa jego wydajność. Zastosowano również nową 8-biegową, automatyczną skrzynię biegów TorqueFlite, a nowe wnętrze było inspirowane klasycznych Challengerem z 1971 roku.  

(żródło: Chrysler Group LLC)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...