wtorek, 17 lutego 2015

new james bond's Aston Martin DB10

Marka Aston Martin wraz z producentami serii filmów o Jamesie Bondzie zaprezentowali nowy oszałamiający samochód agenta 007 - Aston Martin DB10 - który pojawi się w najnowszym filmie "Spectre". To jest kolejny raz kiedy ta brytyjska luksusowa marka współpracuje przy tworzeniu kolejnego modelu samochodu specjalnie na potrzeby filmu o Jamesie Bondzie. 

Marka Aston Martin świętuje w tym roku 50-lecie współpracy z producentami filmów o agencie 007 - wszystko zaczęło się od modelu Aston Martin DB5, którym poruszał się Sean Connery w "Goldfinger" 1964 r. Wtedy Aston Martin był niesamowitym gadżetem i jednocześnie arcydziełem, który rozpoczął romans Jamesa Bonda z Astonem. Natomiast nowy DB10 ma nie być aż tak gadżeciarski jak DB5, ale ma odzwierciedlać jego filozofię i będzie łudząco podobny do DB9. Jak mówią przedstawiciele Astona "DB10 daje zarys przyszłego kierunku projektowania następnych generacji Astona Martina".

Przedstawiciele Aston Martin nie podali jeszcze żadnych dokładnych szczegółowych informacji technicznych dotyczących nowego pojazdu agenta 007, ale można tylko założyć, że nowy Aston Martin DB10 będzie napędzany firmowym silnikiem V8 Vantage o pojemności 4,7-litra, który będzie idealnie dopasowany pod smukłą obudową. 

Jak się okazuje firma Aston Martin nie przewiduje wprowadzenia modelu DB10 do sprzedaży. Zostanie wyprodukowane tylko 10 pojazdów na potrzeby filmu. 

Sean Connery - Aston Martin DB5 1964 r.

Aston Martin DB10 - Spectre (zdjęcie: www.astonmartin.com)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...