piątek, 14 czerwca 2013

Ford gówno wart?

W trakcie pisania listy z Fordami użytkowanymi przez mojego Tatę przypomniało mi się hasło, że "Ford gówno wart".
Wielokrotnie słyszałam uwagi "mądrzejszych" kolegów, że Ford jest samochodem beznadziejnym, że nie warto go kupować. Zazwyczaj były to wypowiedzi osób, które tak naprawdę nigdy Fordem nie jeździły, tylko uległy stereotypowi.

Tutaj nasuwa się stwierdzenie "nie każda morda pasuje do Forda" ;)

Tata powiedział, że nie miał specjalnych zastrzeżeń do Fordów (tym bardziej, że lista przez niego użytkowanych jest w miarę długa).

W zasadzie nie powinno się brać wszystkich komentarzy na poważnie. Niektórzy ludzie, którzy nie posiadali nigdy żadnego Forda, po prostu usłyszeli od kogoś, że miał z nim mnóstwo problemów i chcąc nie chcąc sami uwierzyli w to, że Ford jest kiepskim samochodem. Według Taty Fordy były dobrymi samochodami i w jego przekonaniu takie pozostaną. 

Przyznam się szczerze, że moje doświadczenia z Fordami również nie budzą zastrzeżeń. Co prawda nie jeździłam wersjami amerykańskimi tylko europejskimi, to nie mogę powiedzieć nic złego ani o Focusie, ani o Mondeo. Tym bardziej, że Mondeo z ponad 2-litrowym silnikiem, ma fajnego kopa i nawet Subaru Impreza czasem wymięka ;)

Według raportów Edmunds.com (http://www.edmunds.com/), ok 5-10 lat wstecz, konsumenci uznali Fordy za niezbyt dobre samochody, jednak w ciągu ostatnich paru lat Fordy zyskały nową jakość i niezawodność oraz są uznawane za jedne z lepszych. Ile konsumentów tyle opinii, dla każdego coś innego.

Generalnie rzecz biorąc, Ford był najtańszym samochodem produkowanym w USA, dostępnym dla ludności o mniejszej zasobności portfela. Typowa masówka.

Co ciekawe, Ford ukrywa się również pod marką Lincolna - bardziej luksusowej marki, a jak wiadomo Lincolny są najbardziej reprezentacyjnymi i ekskluzywnymi pojazdami produkowanymi przez fabrykę Forda.

Jaki wniosek?
Zdecydowanie Ford nie jest gówno wart. 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...