piątek, 16 maja 2014

Top 10 Ford concept cars

Zaczytując się w blogu kanadyjskiego Ford'a, trafiłam na temat concept cars. Oczywiście concept cars z fabryki Ford'a. Samochody koncepcyjne, czyli prototypy, są raczej autami dla ludzi lubiących awangardę, którzy lubią przełomowe technologie.

Ford ma długą historię łączącą technologię, innowacyjne projekty i kreatywność w tworzeniu atrakcyjnych (jak kto lubi) i innowacyjnych samochodów koncepcyjnych, ku uciesze ich miłośników.

Dlatego Ford odkrywając bogatą przeszłość concept cars, postanowił podzielić się listą dziesięciu najważniejszych modeli - prototypów. 

1. GT90 - odsłonięty w Detroit w 1995 roku jest uważany przez wiele osób za najlepszy prototyp wszech czasów. Niebieskie wnętrze, imponująca technologia i niezrównana moc, sprawia że jego dzika konstrukcja jest uważana za godną zapamiętania.
2. Mighty Tonka - to chyba najbardziej uderzające pojęcie ciężarówki, jaka kiedykolwiek została stworzona - sama deska rozdzielcza wygląda jak wyjęta z samolotu i kusi "do odlotu".
3. Evos - odsłonięty w 2011 roku, robi wrażenie systemem otwierania drzwi Gullwing Door Action.4. Refl3x - odsłonięty w 2006 roku, oferuje innowacyjne funkcje jak np. zintegrowany fotelik dziecięcy. Model ten udowodnił, że mały samochód może zaspokoić duże potrzeby.
5. 021C - nazwany w odniesieniu do kodu palety barw Pantone, zachwycił konsumentów swoim retro wyglądem, dlatego uznano go jednym z najbardziej oryginalnym samochodem koncepcyjnym. Zabaweczka dla dorosłych.
6. Airstream - pokazany w 2007 roku, zrewolucjonizował sposób myślenia o pojazdach rekreacyjnych. Wyraźnie retro-futurystyczna stylistyka SUV-a łączy design i funkcjonalność, w całkowitą oryginalność.7. Interceptor - zaprezentowany w Detroit po raz pierwszy w 2007 roku. Inspirowany muscle cars z lat sześćdziesiątych, łączy nostalgię z innowacją. To elegancki i potężny sedan.


8. SYNus - zaprasza pasażera do luksusowego wnętrza, a jest to podobno najbardziej "wciągające" i komfortowe wnętrze.
9. Giugiaro Mustang - czyli Mustang z włoskim designem. Nie trzeba nic dodawać. Najlepszy conept car, ever!

10. Nucleon - zaprojektowany w 1958 roku, samochód koncepcyjny swoich czasów. Projektanci zafascynowani technologią nuklearną stworzyli auto przyszłości, czyli samochód atomowy. Zamiast silnika spalinowego, miał być napędzany małym reaktorem jądrowym! Mimo, że nigdy nie został ukończony, to prototyp można podziwiać na wystawie w Muzeum Henry'ego Ford'a.Jacyś chętni na concept car'a?! ;)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...